21- داستانهای رئال؛ پرسشهای فلسفی!

داستان 1: یک روزنامه تیتر زده بود: بدهی های معوقه بانکی دو برابر شد؛ هیچ بانکی شکایت نمی کند.

...

داستان 2: این آقای سلطان روغن که ظرف چند ماه گذشته از رانت 650 میلیون یورویی دولت جدید (همان دولت تدبیر و امید!) استفاده کرده بود ظاهرا یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی با 15 هزار میلیارد تومان (عدد 15 با 12 تا صفر جلویش!) است.

...

داستان 3:  از موعد قسط این ماهم در بانک مسکن ده روز گذشته بود که سیستم اتوماتیک تلفنی پیگیری مطالبات بانک به شماره خانه ام زنگ زد که سررسید قسط شما گذشته و الی آخر.  بدون اینکه حتی یک قسط معوقه داشته باشم. با بانک تماس گرفتم. می گویند جدیدا قانون اینطوری شده و شما اگر در روز سررسید، قسط را پرداخت نکنید، سیستم سریع پیگیر می شود!! البته کارمند بانک در مورد این رفتار قلدرمابانه بانک خودشان کمی هم با من همدردی کرد و گفت برای از ما بهتران با یک تلفن به رییس بانک دستور می دهند فلان مقدار میلیارد به فلان حساب وام واریز شود و فقط "پسر" می خواهد که بگوید نه!!!

...

سوال 1: نظر شما راجع به واژه عدالت اقتصادی چیست؟

سوال2: آیا رفتار و عملکرد دولتهای مختلف و مجلسهای مختلف، واقعا در کنه و عمق با هم متفاوت است؟ یا اصلا می تواند متفاوت باشد؟

/ 1 نظر / 15 بازدید
هراطلاعاتی میخوای اینجا هست

با سلام.... خواهان تبادل لینک با وبلاگ زیبای شما هستیم. خواستی برو به قسمت تبادل لینک تو انتهای ستون سمت راست روی ارسال لینک کلیک کن راهنماروبخون انجام بده اتوماتیک توسایتم لینک شو میدونی که تبادل لینک چقد تو بالا بردن رتبه سایت مهم این قسمتم میتونی بری http://moejezat.mihanblog.com/extrapage/1