مخالفان حج و عمره

یک خبط غیرقابل گذشتی دو تا مامور سعودی چند ماه پیش در فرودگاه جده کردند که همه ازش خبر داریم. کلا سعودی ها سالهاست رفتارشان در اماکن زیارتی و سایر اماکن خیلی خیلی بد و توهین آمیز است. در منطقه هم وارد جنگ مستقیم و کشتن مردم و کودکان مردم در یمن شده اند و پیشتر همین کار را بصورت ملوتر در بحرین هم کردند و حرکتهای دمکراسی خواهی پاک مردم بحرین را سرکوب کرده بودند. از نظر بیشتر مردم مطلع دنیا و از جمله ایران و نیز خود مردم سوریه و عراق، بیش از نیمی از گناه جنایتهای تروریست های داعش در این دو کشور بر گردن سعودی ها است (نیم دیگر بر گردن اردوغان صهیونیست، آمریکا و انگلیس و... می باشد).

همه این گزاره ها درست هستند ولی به نظر من به عبادت ما در عمره ربط مستقیمی ندارند. ولی یک عده عقده ای همه اش می خواهند بخاطر بغضشان نسبت به مناسک حج  و عمره و مشاهد مشرفه در حجاز، همه مسایل را با هم دیگر وصل کنند و بوسیله قاطی کردن مسایل سیاسی بین ایران و عربستان با موضوع حج، کینه هایشان به یک فریضه الهی را خالی کنند. باباجون شما که در دبیرستان قاری قرآن ممتاز مدرسه و منطقه بودی و الان بعد از گذشت بیست سال از آن دوران و ده سال کار کردن در یک شرکت خارجی  یا ارتباطات واقعی و مجازی با اروپایی ها و نیز دو تا ماموریت اسپانیا و فرانسه احساس  باکلاسیت گل کرده و خودت را بالاتر از این مباحث می پنداری، کلا نه تنها خدایی به نام الله و پیغمبر و اسلام را قبول نداری بلکه با شستشوی مغزی خوبی که طی سالها توسط کانالهای تلویزیونی رویت انجام شده، هر کسی را هم کمی به اصطلاح مذهبی ببینی، می زنی توی برجکش و می خواهی لهش کنی، چطور در مورد اسراف پول در اشل ملی در سفرها به تایلند و آنتالیا و دوبی هیچ حرفی نداری؟

این دوستان اول باید بروند سراغ امارات با این همه دشمنی آشکار که هنوز هم بزرگترین صادرکننده (صادرات مجدد) به ایران است و هر روز هم پررویی هایش بیشتر می شود و هم درآمدهایش از ایران. در یکی دو سال اخیر به دوستانی که واقعا برایم دوست محسوب می شده اند و هنوز مغزشان کشش چهار تا حرف منطقی را داشته توصیه کرده بودم به این ادبیات دامن نزنند و سعی نکنند از مراجع تقلید سبقت بگیرند (که گفتند در چند مقطع گفتند فعلا منفعت حج بیشتر از ضررش است و این سری آخر هم برای توقف عمره چراغ سبز نشان دادند).

بعدش بروند سراغ ترکیه که چندین برابر عربستان در سال جذب ایرانی دارد و فقط خدا می داند بر خلقی که مسافرت می کنند به ترکیه در آنجا چه ها می رود.

مسلم است بایستی با عربستان کوبنده برخورد کرد ولی در حوزه سیاست و دیپلماسی. نه حج و عمره. سعودی ها حمال حج هستند و خدا صاحب آن. اگر جلوی یک باغ خیلی زیبا یک سگ خیلی کثیف و درنده گذاشته باشند، چکار باید کرد باید از خیر باغ گذشت؟

پ. ن: احسان که در سفر اول عمره دانشجویی همسفر و هم اتاق ما در هتلها بود خداحافظی کرد و به حج واجب رفت. یعنی می شود تا هنوز نمردیم و تا هنوز فرتوت نشدیم، خدا قسمت ما هم بفرماید؟

/ 0 نظر / 13 بازدید