20- سیستمی به نام دولت

با اینکه بطور کامل پیگیر اخبار روز ایران و دنیا هستم ولی همواره در خانواده، محل کار، و در گعده های دوستانه یا قوم و خویشی تلاشم پرهیز از صحبتها و به ویژه بحثهای سیاسی است. ولی یک سوال خیلی اساسی این است: آیا در حالیکه در تمام امور فردی، خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره مستقیم تحت تاثیر داستانها و رخدادهای سیاسی هستیم، می توانیم سیاسی نباشیم؟ مساله این است!

از طرفی در آموزه های دینی مان شنیده ایم الناس علی دین ملوکهم یعنی مردم بر دین حاکمانشان هستند. اینهاست که آدم را قلقلک می دهد هر از گاهی یا حتی با فرکانس بالاتر به موضوعاتی به ظاهر سیاسی بپردازد.

به نظر شما:

  • آیا آدم می تواند افتضاحات دولت آن مرد رفته و کارگزار کهریزکی اش را در سازمان تامین اجتماعی ببیند و دم بر نزند در حالیکه پول این افتضاحات و پاداشها و اتلافهای چند صد میلیونی همگی از محل حق بیمه کارگران و بازنشستگان محروم تامین شده است؟
  • آیا انسان می تواند از به خط بودن و حمایت تعداد بی شماری از مسوولان شهری و دولتی (سابق و فعلی) از همان آقای ب ز معروف بشنود و از فرط بی پناهی و انقطاع، و از شدت ظلم به ملت (= بیت المال ملت) آه به درگاه پروردگار نبرد؟
  • آیا در کشوری که بر طبق اعلام رسمی نگرانی از هزینه های زندگی یکی از سه علت اصلی استرس مردم است، دادن و گرفتن پاداش های 250 میلیون تومانی توسط دولتمردهای با ادعای تشرع، وجدان و اخلاق آدمی را همانند میخ بهت زده نمی کند؟
  • آیا نهایت سواستفاده از قدرت توسط مسوولان  بطور مثال برای پذیرش فرمایشی لیستی از آقازاده ها نظیر دختر ملاباشی (یا داماد آقاها! نظیر افراشته و بذرپاش) در آزمون دکترا با پارتی بازی و بعد سه چهار سال بعد دستور استخدام همان لیست بعنوان هیات علمی دانشگاه، خون مردم را به جوش نمی آورد؟
  • آیا بی انصافی دولت در اصرار بر ادامه زورگویی بنگاههای فشل ورشکسته اش (خودروسازیها) و کشته شدن تدریجی بخش قابل توجهی از ملت در ارابه های مرگ تولیدی این بنگاهها را باید دید  و دم  برنیاورد؟
  • آیا سونامی سرطان و بی تفاوتی محض تمامی مسوولان مرتبط و غیر متبط با موضوع همچون سر بردن کبک درون برف  را بایستی ندیده انگاشت؟
/ 1 نظر / 14 بازدید
علیرضا

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم انصافا وبلاگ زیبایی دارین.این رو جدی میگم... جون مادرت به چت روم منم سری بزن ..تو گوگل سرچ کن کلوب چت WwW.CloobChat.Net